آکاایران به نقل از برترین ها : اشراف‌زادگان آلمانی از اواخر سده‌های میانی، شروع به ساخت قصر به‌جای قلعه کردند. آنها می‌خواستند به این وسیله قدرت خود را نمایش دهند. امروزه این کاخ‌ها تبدیل به آثار دیدنی شده‌اند.

آلمان، با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد.

اولین حضور جامعهٔ انسانی در سرزمین آلمان به ۵۰۰ هزار سال پیش و انسان‌های نئاندرتال بازمی‌گردد. رمی‌ها اولین گروه از انسان‌های متمدن بودند، که در آلمان ساکن شدند. تا سال ۸۰۰ میلادی آلمان حکومت مقتدری نداشت و مورد تاخت و تاز همسایه‌ها بود. در این سال شارلمانی توانست کشورهای رم را متحد کند، اما این اتحاد کوتاه مدت بود. از سرزمین‌های متعلق به وی، سه پادشاهی شکل گرفت، که یکی از آن‌ها به آلمان امروزی ختم می‌شود.

در ادامه 10 قصر زیبا و تاریخی این کشور را برایتان انتخاب و معرفی کرده ایم.

1.    قصر Neuschwanstein معروف‌ترین قصر آلمان است. سالانه حدود 1.5 میلیون نفر از این کاخ بازدید می‌کنند. لودویگ دوم، پادشاه بایرن، از سال ۱۸۶۹ دستور ساخت این کاخ را داد. او قصد داشت رویای خود از یک قصر سده‌های میانی را بر آورده کند. الگوی ساخت این کاخ، قلعه آیزناخ (Eisenach) بوده است.2.    کاخ Albrechtsburg در شهر مایسن (Meisen) قدیمی‌ترین کاخ آلمان است. شهریار زاکسن، فریدریش آگوست اول، که او را "آگوست قدرتمند" می‌نامیدند، در سال ۱۷۱۰ دستور ساخت این کاخ را در شهر مایسن داد. شهر مایسن، (Meisen)  اولین شهر تولیدکننده ظروف چینی در اروپا بوده و محصولات چینی این شهر بسیار معروف و گرانقیمت هستند. این کاخ در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر درسدن (Dresden) واقع شده است و اکنون دارای یک موزه است.

آلمان


3.    قصر هایدلبرگ یکی از کاخ‌های باستانی آلمان است. این قصر که علامت شهر هایدلبرگ است، یکی از مقرهای حکومت پادشاهان آلمان بوده است. این قصر که در ارتفاع ۸۰ متری مشرف به منطقه قدیمی شهر بنا شده است، توسط سربازان لویی چهاردهم خراب شد. کاخ هایدلبرگ اکنون معروف‌ترین مخروبه ‌‌آلمان است.

کاخ های آلمان


4.    کاخ آبی Glücksburg واقع در خلیج فلنزبورگ  (Flensburg)، شهر شمالی آلمان است. این قصر جزو مهم‌ترین بناهای رنسانس در شمال آلمان است. کاخ Glücksburg در قرن ۱۹ میلادی مقر مسکونی پادشاه دانمارک بود.

آلمان


5.    پادشاه پروس، فریدریش دوم، برای اینکه بتواند در محیطی آرام به فعالیت‌های موسیقی و فلسفی خود بپردازد، در قرن ۱۸ میلادی دستور ساخت یک قصر تابستانی را بر اساس طرحی داد که خود کشیده بود. این قصر تابستانی "سن سوسی" (San Soussouci) نام دارد و در شهر پوتسدام (Potsdam) واقع است. این کاخ به همراه پارک آن، از سال ۱۹۹۰ جزو میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود.

 نماد قدرت اشراف‌زادگان کاخ


6.    قصر وورتسبورگ (Würzburg) ۳۶۵ اتاق دارد. Baltasar Neumann معماری است که راه پله با شکوه این کاخ را طراحی کرده است. نقاشی دیواری این کاخ نیز بر عهده نقاش ونیزی Giovanni Battista Tiepolo بوده است. این کاخ از سال ۱۹۸۱ تاکنون جزو میراث جهانی یونسکو است.

کاخ های آلمان


7.    قصر Augustusburg واقع در شهر برول (Brühl) – شهر کوچکی بین بُن و کلن – یکی از زیباترین مقر حکومتی قرن ۱۸ میلادی بوده است. سبک این ساختمان به زمان روکوکو برمی‌گردد. این قصر از سال ۱۹۴۹ به بعد، مقر میهمانان دولت آلمان غربی بوده است. کاخ Augustusburg از سال ۱۹۸۴ جزو میراث جهانی یونسکو است.

آلمان


8.    قصر شورین (Schweriner Schloss) در جزیره‌ای در دریاچه شورین واقع شده است. دوک‌های منطقه مکلنبورگ آلمان در میانه قرن ۱۹ میلادی آن را طراحی کردند. حدود ۱۰۰۰ سال پیش در این‌جا حتی یک قلعه اسلاویانی وجود داشت. امروزه این ساختمان پارلمان ایالتی استان مکلنبورگ-فورپومرن آلمان است.

کاخ های آلمان


9.    ملکه هانوفر در سال ۱۸۵۷ ، ۳۹ ساله شد. پادشاه جورج برای روز تولد وی به او این قصر را هدیه کرد که کاخ Marienburg نام گرفت. البته زمان تولد ملکه این کاخ هنوز ساخته نشده بود و تکمیل آن ده سال طول کشید. کاخ Marienburg هنوز هم متعلق به دودمان وِلف (Welfen) است.

آلمان


10.    قصر  Moyland (به زبان هلندی: کشور زیبا) در نزدیکی شهر کلوه (Kleve) در استان نوردراین-وستفالن واقع در غرب آلمان است. این کاخ در قرن ۱۷ میلادی از یک بنای قرون وسطی‌ای به یک ساخت سبک باروک تبدیل گشت. این قصر امروزه دارای یک موزه از اثرات هنری Joseph Beuys است.

 نماد قدرت اشراف‌زادگان کاخ


گردآوری جهان شناسی آکاایران