آکاایران: گران قیمت ترین هواپیماهای شخصی دنیا

در دنیای ترابری چیزی که زیاد است هواپیما است که به عنوان ایمن ترین وسیله ی حمل و نقل در دنیا نیز شناخته می شود اما تمامی هواپیماها همانند یکدیگر نیستند و با هم فرق های اساسی و مختلفی دارند. می خواهم شما را راهنمایی کنم، تمامی هواپیماها یکسان نیستند و این تفاوت در تمامی وجوه آنان به چشم می خورد. دردنیا هواپیماهای معدودی وجود دارند که متعلق به افراد معروف و ثروتمند با جایگاه های اجتماعی مختلف است که علاوه بر این که قیمت های بسیار بالایی دارند، دارای بهترین امکانات و آخرین تکنولوژی های روز در دنیای پیچیده ی علوم هوای هستند. امرو ز ما می خواهیم این هواپیماها را همراه با صاحبانشان را به شما معرفی نماییم. در ادامه با ما در مطلب آشنایی با برخی از گران قیمت ترین هواپیماهای شخصی دنیا همراهی نمایید.

 هواپیمای بوئینگ ۳۳_۷۶۷ AER رومن آبراموویچ سرمایه دار روس

درلیست گران قیمت ترین هواپیماهای شخصی دنیا، رومن آبراموویچ که یک میلیاردر روسی است، در خارج از روسیه به خاطر تملک باشگاه فوتبال چلسی و فعالیت در فوتبال اروپا شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است. این میلیاردر بسیار پر نفوذ روسی هواپیماهای متعددی در اختیار دارد که از جمله ی آن ها می توان به یک هواپیمای بوئینگ ۳۳_۷۶۷ AER که یک هواپیمای بسیار مجهز و گران قیمت است، می باشد.

ارزش تقریبی این هواپیمای سوپر لوکس بر اساس آخرین اعلام برابر است با ۲۳۵ میلیون پوند که در نوع خود بسیار مبلغ هنگفتی نیز می باشد. از جمله ی ویژگی های این هواپیما این است که درون این هواپیما بسیار به خوبی مجهز شده است و یک سالن غذاخوری با گنجایش ۳۰ نفر، یک آشپزخانه، یک دفتر کار و یک اتاق خواب دو نفره نیز در آن تعبیه گردیده است.

در دکوراسیون داخلی این هواپیما از فلزات و چوب های بسیار کمیاب و قیمتی استفاده شده است و سیستم دفاع ضد موشکی مخصوص با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیون دلار نیز بر روی آن نصب گردیده شده است تا که آن را به یک هواپیمای بسیار مطمئن و مقاوم تبدیل می کند.

هوایی

اسکادران شماره ی ۳۲ نیروی هوایی انگلیس ملکه الیزابت دوم

ملکه الیزابت دوم، ملکه ی سلطنتی بریتانیا، کانادا، استرالیا، و نیوزیلند، و رئیس اتحادیه ی کشورهای همسود است. او همچنین ملکه ۱۲ کشور است و دارای رکورد طولانی ترین دوره سلطنت در تاریخ بریتانیا است.

با این که در بریتانیا، مقام سلطنت جنبه ای کاملا تشریفاتی و نمادین دارد و با این که بسیاری از نهادهای حکومتی به نام پادشاه یا ملکه این کشور فعالیت می کنند، اما ملکه دارای اختیارات اجرایی و در نتیجه، مسئولیت سیاسی بسیار زیادی نیست و تصمیمات حکومتی، حتی در مورد بسیاری از موضوع های مربوط به خاندان سلطنتی و نهاد سلطنت در ظاهر به نام پادشاه یا ملکه اما در واقع توسط دولت، پارلمان و سایر نهادها اتخاذ و اجرا می شوند.

از این ها که بگذریم می رسیم به اسکادران شماره ی ۳۲ نیروی هوایی انگلیس که با ارزش ۷۸٫۶ میلیون پوند در اختیار ملکه الیزابت دوم است. درواقع ملکه الیزابت دوم خانواده ی سلطنتی و اعضای دولت کشور بریتانیا برای سفرهای طولانی خود از اسکادران شماره ی ۳۲ نیروی هوایی این کشور استفاده می کنند.

 با گران قیمت ترین هواپیماهای شخصی در دنیا و صاحبان آن ها، آشنا شویدگران قیمت ترین هواپیماهای شخصی دنیا

این اسکادران شامل ۲ هلی کوپتر AW109 برای سفرهای کمتر از هزار کیلومتر، ۶ هواپیمای BAE-125 برای مسافت های تا ۳ هزار کیلومتر و ۴ هواپیمای سایز متوسط BAE-146 می باشد. ملکه الیزابت همچنین یک هلی کوپتر شخصی سیکورسکی مدل Sikorsky S-76 Spirit به عنوان بخشی از دارایی های خانواده ی سلطنتی نیز در اختیار دارد.

قیمت تجهیزات اسکادران شماره ی ۳۲ نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است. البته لازم است بدانید که تا چند سال پیش خانواده ی سلطنتی از هواپیماهای اجاره ای بوئینگ ۷۴۷ یا بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی سلطنتی یا ویرجین آتلانتیک ایرویز برای سفرهای طولانی استفاده می کردند اما در حال حاضر سفرهای مهم خود را با هواپیماها و هلی کوپترهای نیروی هوایی سلطنتی انجام می دهند.

الی گشت

جت ایرباس A340-300 مدل بیزینس آلیشر عثمانف میلیاردر روس

باز هم یکی از ثروتمندترین مردان روسیه به نام آلیشر عثمانف که کارآفرین، بازرگان، سرمایه دار و مدیر ارشد اجرایی روسی که در ازبکستان به دنیا آمده است، صاحب یکی از لوکس ترین هواپیماهای جهان است.

او بر طبق آخرین برآورد، با دارایی خالص ۱۹٫۴ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد روسیه به شمار می آید. وی در رتبه بندی انجام شده توسط مجله ی فورچون، در سال ۲۰۱۳ در رتبه ی ۲۸ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت.

عثمانف که یک هواپیمای جت ایرباس A340-300 مدل بیزینس دارد که بزرگ ترین جت تجاری موجود در کنفدراسیون کشور روسیه به شمار می آید. ارزش هواپیمای شخصی این سرمایه دار روسی برابر است با ۲۳۸ میلیون دلار که با هزینه های تعمیرها و تغییراتی که در آن صورت گرفته است، به ۲۵۰ میلیون دلار نیز رسیده است.

این هواپیمای ۴ موتوره مقدار زیادی سوخت مصرف می کند و در کل برای عثمانف بیش از ۳۵۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

هوایی

هواپیمای ایرباس A340-313X VI آنگلا مرکل

سیاست مدار آلمانی، دبیرکل اتحادیه ی دموکرات مسیحی آلمان و از ۲۲ نوامبر ۲۰۰۵ هشتمین صدراعظم و صدراعظم کنونی و نخستین بانوی صدراعظم در تاریخ آلمان است و به عنوان قدرتمندترین زن در جهان شناخته می شود.

مهم ترین هواپیمای مورد استفاده ی آنگلا مرکل یک ایرباس A340-313X VI است که آن را با نام کنراد آدنور نام گذاری کرده است. مرکل هواپیماها و هلی کوپترهای دیگری نیز دارد که متعلق به نیروهای نظامی این کشور هستند.

به طور مثال می توان به هلی کوپتر مدل Eurocopter AS532 است که برای سفرهای داخلی و سفر به کشورهای همسایه استفاده می شود. مرکل از ۴ هواپیمای بزرگ دیگر برای سفرهای دوردست خود استفاده می کند.

هر دو هواپیمای ایرباس A340-313X مرکل گنجایش حدود ۱۵۰ مسافر را داشته و در داخل آن ها اتاقک هایی برای استراحت، حمام، اتاق خواب، اتاق کار و یک سالن کنفرانس و البته یک اتاق با دیوارهای عایق صوتی برای مذاکرات سیاسی تعبیه شده است.

هواپیماهای صدراعظم آلمان با سیستم های دفاع ضد موشکی و باک های اضافی بنزین مجهز شده اند که امکان پرواز فاقد توقف تا ۱۳٫۵۰۰ کیلومتر را فراهم می سازند و می توان با استفاده از آن ها فاصله ی شهر برلین تا شهرهای واشنگتن، پکن و ریودوژانیرو را فاقد توقف پیمود.

.

منبع : الی گشت