آکاایران: پارک اقیانوس مانیل | Manila Ocean Park

اقیانوس همیشه یکی از جالب ترین گنجینه های طبیعی برای اکتشاف بوده است اما هر کسی نمی تواند به آسانی در اعماق آب غواصی کند و دنیای اقیانوس ها را از نزدیک ببیند. با تمام این حرف ها، اگر همیشه تماشای اعماق اقیانوس ها یکی از آرزوهایتان بوده ناامید نشوید چون می توانید به سراغ آکواریوم های بزرگی بروید که تکه ای از اقیانوس های واقعی هستند. یکی از این آکواریوم های جذاب که دنیای خارق العاده اقیانوس ها را به تصویر  کشیده پارک اقیانوس مانیل است که می توانید با خانواده یا دوستانتان به آنجا بروید و از ماجراجویی و بیدار شدن کودک درونتان لذت ببرید. می خواهیم درباره پارک اقیانوس مانیل در فیلیپین حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

پارک اقیانوس مانیل

پارک اقیانوس مانیل (Manila Ocean Park) آکواریومی شهری در مانیل پایتخت فیلیپین است که در پشت جایگاه تماشاچیان در پارک ریزال قرار دارد و در سال ۲۰۰۸ افتتاح شده است. این پارک اولین و بزرگ ترین آکواریوم فیلیپین و همینطور یکی از بهترین آکواریوم های عمومی جهان است به طوری که به خصوص کودکان از بازدید از آن خیلی ذوق زده می شوند چون در اینجا می توانید گونه های مختلف اقیانوسی را از نزدیک ببینید. این پارک جایی عالی برای کسانی است که به موجودات دریایی و تماشای دنیای اقیانوس ها علاقه دارند و به خصوص در تابستان و تعطیلات مملوء از گردشگرانی است که نه فقط از مانیل بلکه از دیگر نقاط دنیا به اینجا آمده اند. هزینه بازدید از این پارک برای بزرگسالان ۴۰۰ و برای کودکان ۳۰۰ پزوی فیلیپین است.

سفر

این پارک جاذبه های زیادی دارد و برای تماشای بخش های مختلف آن باید یک روز کامل وقت بگذارید، بعضی از جاذبه های این پارک را معرفی می کنیم:

 • آکواریوم

مهمترین جاذبه پارک اقیانوس مانیل، آکواریومی بزرگ است که ۱۴ هزار موجود دریایی در آن زندگی می کنند که از این تعداد ۲۷۷ گونه، بومی جنوب شرقی آسیا هستند. این آکواریوم با ۳ هزار متر مکعب از آب خلیج مانیل پر شده تا برای زندگی موجودات دریایی مناسب باشد و از ۷ بخش جداگانه تشکیل شده که در هر کدام از این بخش ها با دنیای متفاوت و هیجان انگیزی روبرو می شوید؛ مثلا کافیست به قسمت Agos بروید تا به مخزن ماهی های بزرگ برسید. در قسمت Bahura شانس تماشای مرجان های نادر و دسته ماهی های رنگارنگ را دارید، در سالن Laot که نور کمی هم دارد نهنگ ها به نمایش در آمده اند و قسمتی فقط مخصوص عروس های دریایی ست.

 • راه رفتن در تونل

یکی از جاب ترین بخش های این آکواریوم پیاده روی در تونلی است که داخل آکواریوم ایجاد شده تا راه بروید و شنای موجودات دریایی را در اطراف و بالای سرتان تماشا کنید.  این تونل زیر آبی ۲۵ متر طول دارد و در آن همه جور موجود دریایی را از نزدیک می بینید.

 پارک اقیانوس مانیل، تماشای بزرگ ترین آکواریوم فیلیپینپارک اقیانوس مانیل
 • محلی برای تماشای نهنگ ها

شاید همیشه دوست داشتید ماجراجویی هیجان انگیزی مثل تماشای نهنگ را امتحان کنید در اینجا بخشی جداگانه برای این موجودات هست که با رفتن به آنجا با نهنگ ها چشم در چشم می شوید!

 • نمایش عروس دریایی

عروس دریایی یکی از زیباترین موجودات دریاست که هر کسی شانس دیدن آن را ندارد اما در این پارک شانس به شما رو کرده است!

الی گشت
 • پیش به سوی قطب جنوب!

با وجود پارک اقیانوس، دیگر گردشگران فیلیپین می توانند فاقد اینکه به قطب جنوب بروند پنگوئن ها را هم از نزدیک ببینند. اینجا اولین پارک پنگوئن ها در کشور فلیلپین است و برنامه اش در طول این سال ها برای پرورش پنگوئن ها بسیار موفق بوده است به طوری که در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۳ بچه پنگوئن در همین پارک به دنیا آمدند.

سفر
 • دنیای خزندگان

این پارک تنوع زیادی دارد و حتی در قسمتی از آن قورباغه ها، حشرات، عنکبوت ها و کرم ها هم نمایش داده می شوند.

 • مرکز فعالیت های آموزشی و اتاق هایی برای مراسم مختلف

آکواریومی با این  تعداد موجود دریایی مطمئنا جای مناسبی برای شناخت موجودات آبزی و دنیای مرتبط با اقیانوس هاست برای همین هم در اینجا محلی برای فعالیت های آموزشی در نظر گرفته شده است.

 • دنیای پرندگان شکاری

حتی با رفتن به این آکواریم می توانید پرندگان شکاری خاص استرالیا را ببینید که مطمئنا تماشای آن ها برای پرنده دوستان جذاب است.

 پارک اقیانوس مانیل، تماشای بزرگ ترین آکواریوم فیلیپینپارک اقیانوس مانیل
 • رستوران گردی

در بخش مرکزی این آکواریوم رستورانی هست که غذاهای خوشمزه چینی – فیلیپینی سرو می کند و محل مناسبی را برای نشستن و استراحت دارد.

 • حرکات هماهنگ فواره ها

جاذبه های پارک اقیانوس مانیل تمامی ندارد؛ تماشای حرکات هماهنگ فواره های ۴۰ متری به همراه نورهای رنگارنگ و موسیقی یکی دیگر از جذابیت های این پارک است.

الی گشت
 • هتلی به اسم H2O

در طبقه بالای این مجموعه برای گردشگران یک هتل ساخته شده ،هتلی به اسم H2O ! اسمی جالب که با حال و هوای این آکواریوم هم همخوانی دارد. این هتل امکاناتی مثل باشگاه، اتاق جلسه و سالنی با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر مخصوص انجام مراسم مختلف دارد.

سفر

چرا به  پارک اقیانوس مانیل برویم؟

فیلیپین مرجان ها و صخره های مرجانی زیادی دارد که تنوع بینظیری از گونه های دریایی را به ارمغان آورده اند به طوری که تا به حال گونه های مرجانی و ماهی های زیادی در این منطقه شناسایی شده است اما هر کسی نمی تواند باغ های مرجانی خیره کننده این سرزمین را از نزدیک ببیند چون برای این کار باید با داشتن تجهیزات غواصی به زیر آب بروید، حتی اگر می خواهید اعماق بیشتر اقیانوس را تجربه کنید باید آموزش های مخصوص ببینید که ریسک و هزینه زیادی دارند. اما با وجود پارک اقیانوس مانیل صخره های مرجانی و دیگر گونه های دریایی را از نزدیک تماشا می کنید فاقد اینکه حتی پاهایتان خیس شود!

.

منبع : الی گشت