آکاایران: همانطور که در ادامه این بخش از آکاایران خواهید خواند پس از فرانسه، آمریکا رتبه دوم را در گردشگری دارد. ایالات متحده حدودا از 75.6 میلیون بازدید کننده این کشور در سال 2017 استقبال کرد. گردشگران آمریکا برای دیدن چنین مناظری از نیویورک، پارک ملی ، آبشار نیاگارا و گرند کانیون بازدید می کنند.

کشورهایی که بیشترین گردشگر را دارند

بیش از 82.6 میلیون گردشگر به فرانسه آمدند تا جاذبه های معروف جهانی مانند لوور، برج ایفل، ورسای، و طاق پیروزی را ببینند. بسیاری از این جاذبه های مهم در شهر پایتخت فرانسه یعنی پاریس، که در میان بزرگ ترین شهرهای اروپا است ، قرار دارند.

Image result for ‫گردشگران‬‎

1. فرانسه - 82.6 میلیون گردشگر

فرانسه جهان را در زمینه گردشگری هدایت می کند، فرانسه میزبان انواعی از جاذبه های گردشگری مانند شهرهای پاریس، لیون، استراسبورگ، کوه های آلپ، پیست های اسکی، سواحل، روستاهای دیدنی فرانسوی، باغ های تماشایی و پارک های تماشایی و غیره است.

این کشور میزبان حدود 37 میراث جهانی یونسکو است که برای ارزش جهانی برجسته خود به خوبی شناخته شده اند. در فرانسه 9.7 درصد از تولید ناخالص داخلی توسط بخش گردشگری تهیه شده است. 30 ٪ درآمد توسط گردشگران خارجی به دست می آید در حالی که 70 درصد باقیمانده از گردشگری داخلی به دست می آید. پایتخت آن شهر پاریس و بیشترین توریست را دارد.

فرانسه اولین کشور گردشگری و بیشترین توریست را در جهان دارد.

Image result for ‫فرانسه - 82.6 میلیون گردشگر‬‎

2. ایالات متحده آمریکا - 75.6 میلیون گردشگر

ایالات متحده کشوری وسیع است که در حال خدمت به شمار زیادی از گردشگران جهان است. بسیاری از شهرهای ایالات متحده مانند نیویورک، لس آنجلس، لاس وگاس در سراسر سال با توریست ها زندگی می کنند. جاذبه های اصلی طبیعی در این کشور عبارتند از گرند کانیون، پارک ملی ، عجایب آلاسکا، سواحل هاوایی و بیشتر.

در 29 ایالت از کشور، صنعت گردشگری از جمله سه صنعت اول است که بیش ترین تعداد فرصت های شغلی را ایجاد می کند. آمریکا بیش ترین تعداد توریست خارجی را از مکزیک، کانادا و بریتانیا دارد و صنعت گردشگری داخلی آن نیز بسیار فعال است.

آمریکا دومین کشوری که بیشترین توریست را دارد.

کشور گردشگری قبرس

3- اسپانیا - 75.6 میلیون گردشگر

گردشگری یک صنعت بزرگ در اسپانیا است که نزدیک به 11 درصد تولید ناخالص ملی این کشور است. اکثر بازدیدکنندگان اسپانیا از کشورهای اروپایی مانند انگلستان، فرانسه، ایتالیا و آلمان می آیند.

بین شهرهای تاریخی و شهرهای این کشور مانند بارسلونا و مادرید، استراحتگاه های جهانی در سواحل مدیترانه و سواحل اقیانوس اطلس کشور، جشنواره های محبوب مانند کارناوال و اجرای تفریحات گردشگری زمستانی، و یک زندگی شبانه شلوغ در اسپانیا کانون جاذبه های گردشگری هستند. 13 شهر اسپانیایی نیز به عنوان میراث جهانی یونسکو در نظر گرفته می شوند و گردشگران خارجی را با جذابیت منحصر بفرد جذب می کنند.

کشور گردشگری مالزی

4. چین - 59.3 میلیون گردشگر

زمین دیوار بزرگ چین، پنجمین کوهستان مقدس، آبشار ،معبد شائولین ، شهر ممنوع، از نظر فرهنگی و تاریخی مهم، چین در واقع یکی از مقصدهای گردشگری در جهان است. این کشور در سال 2014 55.6 میلیون گردشگر خارجی جذب کرد و از درآمد ارزی خارجی دلار در سال 2010 سود برد.

تعداد توریست چین در سال های آتی با برآورد سازمان تجارت جهانی به سرعت افزایش می یابد و برآورد می شود تا سال 2020 این کشور رتبه اول را در بخش گردشگری جهان به دست خواهد آورد .

کشورهای گردشگری دنیا

5-ایتالیا52.4میلیون گردشگر

ایتالیا به واسطه زیر ساخت های توریستی خود در جایگاه یازدهم قرار گرفته است. امتیاز این کشور در تعداد اتاق های هتل، آن را در جایگاه دوازدهم قرار می دهد و به ارتقای رتبه این کشور نیز کمک می کند. گفته می شود که تنها در سال 2016، 52 میلیون گردشگر از این کشور بازدید کرده اند. بیشتر این گردشگران برای بازدید از فرهنگ، غذاها، تاریخ، مد و هنر به این کشور سفر می کنند.

توریست پذیرترین کشورهای جهان در سال 2017-ایتالیا

6. انگلستان - 35.8 میلیون گردشگر

با یک تاریخچه طولانی و جالب، و همچنین فرهنگ غنی و امکانات گردشگری و زیرساخت ها، انگلستان به عنوان ششمین کشور توریستی در جهان قرار دارد . گردشگران در بریتانیا می توانند حدود 17.2 میلیارد دلار آمریکا درآمد سازی کنند.

اکثر بازدیدکنندگان از بخش های دیگر اروپا می رسند در حالی که گردشگران از آمریکا و کانادا دومین گروه از بازدیدکنندگان خارجی را تشکیل می دهند. صنعت گردشگری داخلی در این کشور نیز در حال پیشرفت است. لندن شهر توریستی در بریتانیا است و برج لندن بیش ترین جذابیت را در کل کشور دارد.

کشورهای گردشگری جهان

7. آلمان - 35.6 میلیون گردشگر

آلمان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان و همچنین از داخل کشور دارد. تخمین زده می شود که صنعت گردشگری در آلمان 4.5 درصد از تولید ناخالص ملی و 2 میلیون فرصت شغلی ایجاد شده براساس الزامات مربوط به سفر و گردشگری می باشد.

برلین، مونیخ و هامبورگ ازشهرهای گردشگری کشورآلمان هستند. ورود به این کشور برای اهداف آموزشی و تجاری نیز بسیار رایج است. چندین منطقه حفاظت شده در آلمان مانند پارک ملی سوییس، پارک ملی پومرانی غربی، پارک ملی ، سالانه میلیونها گردشگر را جذب می کنند.

کشور گردشگری گرجستان

8. مکزیک - 35 میلیون گردشگر

مکزیک، کشوری بزرگ در آمریکای شمالی است به خاطر سواحل دست نخورده و استراحتگاه های جهانیش معروف است. در دهه های اخیر، صنعت گردشگری در این کشور گردبادی از رشد قابل توجه را تجربه کرده است.

با غنای فرهنگی و میراث جهانی یونسکو، تعجبی ندارد که ببینیم چرا مسافران عاشق مکزیک هستند. اکثریت قریب به اتفاق گردشگران از کشورهای همسایه خود به شمال، کانادا و ایالات متحده می آیند، اگرچه تعداد زیادی از مسافران اروپا و آسیا به این کشور سفر می کنند.

کشور گردشگری

9. تایلند - 6 / 6 میلیون گردشگر

با سواحل آفتابی و ماسه ای، جزایر گرمسیری، حیات وحش غنی، مکان های باستانی، معابد و صومعه ها، تایلند یک نقطه توریستی جهانی است. جشن های پر جنب و جوش این کشور، زندگی شبانه پر رونق، امکانات خرید جهانی، و غذاهای لذیذ تایلندی، همه از فاکتورهای اصلی توریستی در این کشور هستند.

تخمین زده می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم، درآمد تولید شده گردشگری حدود 20 / 2 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را تامین می کند. همچنین فرض می شود که در 2032، تایلند حدود 100 میلیون گردشگر جذب خواهد کرد .

کشورهای گردشگری

10. مالزی - 26.8 میلیون گردشگر

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا است . مالزی از انرژی شهری کوالالامپور گرفته تا سواحل طبیعی ، تجارب و مسافران منحصر به فردی را ارائه می دهد. صنعت گردشگری از زمان راه اندازی یک کمپین عظیم گردشگری در اواخر دهه 1990، به طور پیوسته در کشور رشد کرده است.

کشورهای گردشگری ارزان

جدول کشورهایی که بیشترین گردشگران را به خود اختصاص می دهد

رتبه نام کشور آمار سالیانه (میلیون نفر)
1 فرانسه 82.6
2 ایالات متحده آمریکا 75.6
3 اسپانیا 75.6

4

چین 59.3
5 ایتالیا 52.4
6 انگلستان 35.8
7 آلمان 35.6
8 مکزیک 35
9 تایلند 32.6
10 مالزی 26.8