امکان ندارد کسی به برزیل سفر کند و به فکر دیدن کارناوالهای رنگارنگ آن نیفتد. برزیل کشوری است که دارای رسم و رسوم جالب بسیاری می باشد. از این رو سالانه توریست های بسیاری به این کشور سفر میکنند. اگر شماهم جزو آن دسته افرادی هستید که می خواهید به این کشور سفر کنید و با جاذبه های گردشگری آن آشنا شوید حتما این مقاله را مطالعه کنید. با آکاایران همراه شوید تا اطلاعات کامل و جامعی از این این کشور زیبا بدست آورید.

Brazil - برزیل

پرچم کشور برزیل

درباره کشور برزیل

نقشه سیاسی کشور برزیل

جاذبه های برزیل

درباره کشور برزیل

نقشه جغرافیایی کشور برزیل

کشور برزیل

مناطق دیدنی برزیل

اطلاعات کلی کشور برزیل

پایتخت: برازیلیا

مذهب: کاتولیک رومی (89%)، کلیساهای مختلف پروتستان (7%)، کندومیله 

زبان رسمی: پرتغالی

واحد پول: رئال (real ) 

امید طول عمر: 64/9 سال 

جمعیت: 184,101,109 نفر(July 2004 est.)

به نقل از آکاایران برزیل بزرگ ترین و پرجمعیّت ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالیاست. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می گیرد، شرقی ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

جغرافیا

برزیل محدوده ای وسیع از سواحل شرقی آمریکای جنوبی را اشغال کرده است و همچنین شامل مناطق بسیاری از مرکز این قاره نیز می شود؛ و با کشورهای اروگوئه در جنوب و آرژانتین و پاراگوئه در جنوب غربی همچنین با بولیوی و پرو در غرب و باکلمبیا در شمال شرقی همسایه است و با ونزوئلا و سورینام و گویان و در آنطرف آب با گویان فرانسه نیز در شمال مرز مشترک دارد. این کشور از شمال به نیمکره جنوبی کشیده شده است. آب نزدیک به نیمی از برزیل را بزرگترین سیستم رودخانه ای جهان، یعنی آمازون، به دریا می رساند. با وجود فشار بر زمین که منجر به جنگل زدایی وسیعی شده است. آبگیر پهناور و کم ارتفاع آمازون هنوز در حد زیادی پوشیده از جنگل استوایی بارانی است. در شمال آبگیر آمازون، ارتفاعات گوئینا بلندترین قله برزیل را در بر می گیرد. 

آبگیر آمازون و ساحل جنوب شرقی استوایی است و بارندگی سنگینی دارد. باقی برزیل یا نیمه استوایی یا معتدل (در علفزارهای مرکزی) است. فقط شمال شرق بارندگی ناکافی دارد

شهرهای مهم: سائوپائولو, ریودوژانیرو,بلوهوریزونت,رسیف,سالوادور,فورتالزا,کوریتیبا,نووا ایگلواسو، بلم 
مساحت: 8,511,965کیلومتر مربع 
خط ساحلی: 7491 کیلومتر 
مختصات جغرافیایی: 10 درجه جنوبی و 55 درجه غربی 

تاریخ

برزیل که از متصرفات سابق پرتغال بود در 1822 استقلال یافت. سلطنت طولانی امپراتور آزادمنش پدر و دوم ثبات و رشد اقتصادی در پی داشت. مخالفت از جانب زمینداران (خشمگین از الغاء بردگی در 1888) و از طرف نظامیان ( که از قدرت سیاسی محروم بودند) منجر به وقوع کودتایی در 1889 گشت. پدر و دوم مجبور بهتسعفا شد و جمهوری فدرال برقرار گشت. از حدود ده هزار سال قبل اقوام نیمه مهاجر در برزیل زندگی می کردند. با ورود پرتغالی ها در سال ۱۵۰۰، برزیل مستعمره شد. پرتغالی ها بردگانی از نقاط دیگر قاره آمریکا بدانجا اوردند. بیشتر بردگانی که به برزیل آمدند از آفریقا بودند.

حکومت و سیاست

طبق مفاد قانون اساسی 1988 رئیس جمهور – که کابینه را انتصاب می کند و بر آن ریاست دارد – برای دوره ای پنج ساله با رأی تمامی افراد بالغ انتخاب می شود. مجلس نمایندگان کنگره ملی دارای 503 عضو است که برای مدت چهار سال با رأی اجباری تمامی افراد بالغ انتخاب می شوند. عضو مجلس دیگر (سنای فدرال) برای دوره ای هشت ساله مستقیما انتخاب می شوند و یک سوم دو سوم این تعداد به طور متناوب هر چهار سال بازنشسته می گردند. هر کدام از 26 ایالت و بخش فدرال برازیلیا مجلس مقننه خود را دارد. تا قبل از ۱۹۶۴ دوازده حزب موجود بود که به وسیله حکومت دیکتاتوری برانکو ممنوع از فعالیت شدند. حزب کارگر در قبل از آن هم یعنی در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ وضعیت خوبی نداشت. آن زمان حکومت نیمه فاشیستی وارگاش و ونوو قانونچه کوربوراتیویستی را بر آن حزب تحمیل کرد. به هر حال در ۱۹۶۴ دو حزب اتحاد ملی و جنبش دمکراتیک ملی رسماً از طرف دولت اعلام شد.

اقتصاد

کشاورزی و دامداری حدود یک چهارم نیروی کار را مشغول می دارد. صادرات عمده این بخش شامل قهوه، نیشکر، سویا ، پرتقال، گاو گوشتی و کاکائو است. در گذشته چوب نقش مهمی داشت، ولی اکنون نگرانی درباره محیط زیست تجارت آن را محدود می کند. با صنعتی شدن سریع برزیل از سال 1945 این کشور به صورت تولید کننده عمده ای در آمده است. با وجود اینکه نساجی و پوشاک و فرآورده های غذایی هنوز بزرگ ترین صنایع هستند.

صنایع آهن و فولاد، مواد شیمیایی، پالایش نفت، سیمان، برق، اتومبیل سازی و کودسازی جملگی مقامی بین المللی کسب کرده اند. برزیل دارای منابع بسیار غنی طبیعی – که بعضاً هنوز استخراج نشده است – از جمله سنگ آهن، فسفات اورانیو، مس، منگنز، بوکسیت، زغال سنگ و تولید بالقوه عظیمی از نیروی هیدروالکتریک است. در دو دهه گذشته تورم سرکش مانع پیشرفت بوده است.

فرهنگ

موسیقی برزیل مانند مردمانش متنوع است. مشهورترین نوع موسیقی برزیل سامبا است. در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ نوعی موسیقی به نام بوسانوا در ساحل های ریو دو ژانیرو شکل گرفت. نوازندگانی مانند استن گتز با بردن این موسیقی به آمریکا آن را جهان گیر کردند. آهنگ «دختری از ایپانما» ساخته آنتونیو کارلوس ژوبیم معروف ترین بوسانوای برزیل است و به آهنگیاستاندارد تبدیل شده است.

 

در این بخش، آکاایران تصاویری از مناطق دیدنی کشور برزیل را برای شما آماده کرده است.

مسیح نجات دهنده (christ the redeemer brazil)

برزیل

درباره کشور برزیل

دیدنی های برزیل

درباره کشور برزیل

مناطق دیدنی برزیل

دیدنی های برزیل

اماکن دیدنی برزیل

مناطق گردشگری برزیل

 

آبشار ایگازو (iguazu falls)

جاذبه های گردشگری برزیل

مناطق دیدنی برزیل

درباره کشور برزیل

کشور برزیل

دیدنی های کشور برزیل

کشور برزیل

مراکز گردشگری برزیل

اماکن دیدنی برزیل

 

کوپاکابانا (copacabana brazil)

جاذبه های برزیل

کشور برزیل

کشور برزیل

مناطق دیدنی برزیل

برزیل

درباره کشور برزیل

 

جنگل تیجوکا (tijuca forest)

دیدنی های برزیل

دیدنی های برزیل

مناطق دیدنی برزیل

دیدنی های برزیل

اماکن دیدنی برزیل

دیدنی های برزیل

 

پارک ملی چاپادا (chapada diamantina national park)

جاذبه های گردشگری برزیل

مناطق گردشگری برزیل

درباره کشور برزیل

کشور برزیل

دیدنی های کشور برزیل

مناطق دیدنی برزیل

مراکز گردشگری برزیل

اماکن دیدنی برزیل

 

مسپ سائوپائولو (masp sao paulo)

جاذبه های برزیل

دیدنی های برزیل

کشور برزیل

درباره کشور برزیل

برزیل

اماکن دیدنی برزیل

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور برزیل لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

گردآوری: جهانگردی آکا